GUXIMI 
Monday, April 15, 2013, 18:38 - Anekdota
Posted by Administrator
Mulla NasrudinI Po i fliste vajzes se tij te vogel per guximin.
"S'ke frike ti as nga lopet as nga kuajt?"e pyeti ajo.
"Patjeter qe jo." tha Mullai
"Dhe ske frike an nga bletet e as nga vetetimat?" e pyeti femija.
"Patjeter qe jo." tha Mullai perseri.
"Ue babi," tha ajo "DMTH TI S'PASKE FRIKE NGA ASGJE NE BOTE PERVEC MAMIT"-)-)
view entry ( 620 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 467 )
MITINGU 
Monday, April 15, 2013, 16:28 - Anekdota
Posted by Administrator
Mulla NasrudinI kishte mbaruar fjalimin e tij politik dhe i ishte pergjigjur pyetjeve .
"Nje pyetje zoteri ,nqs mundem :A pini pije alkolike ?"
"PERPARA SE TI PERGJGIGJEM KESAJ," THA NasrudinI, "DO TE DOJA TE DIJA A ESHTE PYETJE APO FTESE."++
view entry ( 863 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 2.9 / 451 )
DIMRI 
Monday, April 15, 2013, 16:21 - Anekdota
Posted by Administrator
Mulla Nasrudini kishte nje shtepi ne kufirin amerikano-kanadez.Asnjeri nuk e dinte se shtepia e tij ishte ne Kanada apo Ne Amerike.U vendos te ngrihej nje komision per te zgjidhur ceshtjen .Mbasi u vendos se shtepia ishte ne Amerike Mulla nasradini u gezua shume dhe bertititi"URRA TANI NUK KAM PSE VUAJ ME NGA DIMRAT E TMERRSHEM KANADEZ.":)
view entry ( 826 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3.1 / 459 )
GRUAJA 
Saturday, April 13, 2013, 12:13 - Anekdota
Posted by Administrator
"Gruaja ime flet me vete," i tha nje mik Mulla Nasrudinit.
"EDHE E IMJA," THA Mullai, "POR NUK E KUPTON VETEN ,AJO MENDON SE PO E DEGJOJ."++
view entry ( 518 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 479 )
Rrajoni 
Saturday, April 13, 2013, 12:05 - Anekdota
Posted by Administrator
Mulla Nasrudini kishte pire shume kur shkoi te sporteli i policise .
"Zoti polic eshte me mire te me fusesh ne burg,"tha ai. "Sapo godita gruan ne koke me nje shishe birre."
"A e vrave:" e pyeti polici.
"Nuk besoj,," tha Nasrudini. "PRANDAJ DUA TE ME FUSESH NE BURG."-)
view entry ( 551 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 432 )
KARTOLINA 
Monday, April 8, 2013, 14:48 - Anekdota
Posted by Administrator
Mulla Nasrudini po shikonte disa kartolina
Shitesi i tha , "kjo eshte e lezecme -- "TE VETMES VAJZE QE KAM DASHUR."
"MREKULLI ," tha Nasrudini. "ME JEP GJASHTE COPE."-)
view entry ( 615 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 465 )
PUNA 
Monday, April 8, 2013, 14:42 - Anekdota
Posted by Administrator
"Cfare qendron pas idese ," e pyet shefi mulla Nasrudinin Mulla : me the qe kishe pasur pese vjet eksperience dhe tani mar vesh qe s'ke punuar kurre "

"DMth," tha Nasrudini, "A nuk nxore ti njoftim se kerkoje njeri me imagjinate?"//
view entry ( 905 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 2.9 / 449 )
Nasrudini dhe doktorri 
Sunday, April 7, 2013, 16:50 - Anekdota
Posted by Administrator
Mulla Nasrudini iu ankua doktorit per shtrenjtesine e faturave mjekesore.
"o, Mulla," tha doktori, "Duhet te dish qe bera 11 vizita ne shtepine tende"
"PO," ,tha Nasrudini "Po ti ke harruar qe une infektova gjithe lagjen.
++
view entry ( 763 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 580 )
Heroi 
Sunday, April 7, 2013, 14:37 - Anekdota
Posted by Administrator
"A e dini qe jam hero ?" i tha Mulla Nasrudini miqve te tij ne kafe.
"Si ka mundesi qe je hero" e pyeti njeri.
"Dmth, ishte ditelindja e te dashures time" tha mullai, "dhe me tha se do te vdiste nga kenaqesia e madhe nqs do ti beja nje dhurate.Keshtu qe une nuk i bleva dhurate dhe i shpetova jeten.++
view entry ( 794 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 575 )
Puthja 
Sunday, April 7, 2013, 14:31 - Anekdota
Posted by Administrator
A jane valle buzet e mija te vetmet qe ke puthur O nastradin?Po i thote Nastradini ,me te emblat nga te gjitha.
view entry ( 745 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 600 )

<<First <Back | 1 | 2 | 3 | Next> Last>>