Heroi 
Sunday, April 7, 2013, 14:37 - Anekdota
Posted by Administrator
"A e dini qe jam hero ?" i tha Mulla Nasrudini miqve te tij ne kafe.
"Si ka mundesi qe je hero" e pyeti njeri.
"Dmth, ishte ditelindja e te dashures time" tha mullai, "dhe me tha se do te vdiste nga kenaqesia e madhe nqs do ti beja nje dhurate.Keshtu qe une nuk i bleva dhurate dhe i shpetova jeten.++
view entry ( 791 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 566 )
Puthja 
Sunday, April 7, 2013, 14:31 - Anekdota
Posted by Administrator
A jane valle buzet e mija te vetmet qe ke puthur O nastradin?Po i thote Nastradini ,me te emblat nga te gjitha.
view entry ( 743 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 591 )
Propozimi 
Saturday, April 6, 2013, 18:59 - Anekdota
Posted by Administrator
"Pse u zure me nastradinin?"
"Me propozio perseri sot ne darke."
"Ku eshte e keqja?"
"E dashur i pranova dje ne darke."
view entry ( 516 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 588 )
Optimizmi 
Friday, April 5, 2013, 1:43 - Anekdota
Posted by Administrator
Nastradini ne menyre te vazhdueshme irritonte miqte e tij me optimizmin e tij .s'kishte rendesi sa e rende situata ai thoshte se kishte edhe me keq .Miqte e tij qe ta sheronin ate nga ku zakon i merzitshem ata vendosen te shpikin dicka te zeze e te tmershme saqe edhe Hoxhe Nastradini nuk mund te gjente nje fije shprese ne kete histori.Duke iu afruar nje dite ne bar dhe i thone .E more vesh c'i ndodhi Xhorxhit,gjeti gruan me nje burre tjeter ,i qelloi me arme te dy ,pastaj ja drejtoi armen vetes .E tmerrshme tha Nastradini po MUND TE ISHTE EDHE ME KEQ.Si dreqin mund te ishte me keq i habitur thote shoku i tij.PO TE KISHTE NDODHUR NJE NATE ME PARA UNE DO KISHA VDEKUR TASHME.
view entry ( 590 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 608 )
E verteta nuk transferohet 
Tuesday, April 2, 2013, 15:56 - Anekdota
Posted by Administrator
Para shume vjetesh ishte nje rabin ne nje fshat te larget.Sa here binte fatkeqesi ne fshat rabini do te shkonte ne pyll ,para nje peme te caktuar,do performonte nje ritual te caktuar dhe do t'i lutej zotit qe ti shpetonte nga fatkeqesia .Zoti i shpetonte gjithmone.Kaloi kohe dhe rabini vdiq .Ne vend te tij erdhi nje tjeter.Perseri ra fatkeqesi ne fshat dhe rabini i ri nuk e mbante mire ku ishte pema keshtu qe e beri ceremonine dhe lutjen ne nje peme tjeter duke iu lutur zotit qe t'ia falte se kishte harruar ku ishte pema.Kaloi kohe dhe ky rabin vdiq dhe erdhi nje tjeter ,perseri ra fatkeqesi ne fshat .Ky qe erdhi nuk mbante mend se ku ishte pylli kishte harruar edhe si ishte ceremonia dhe iu lut zotit duke thene 'me fal o zot i gjithdijshem qe kam harruar ceremonine dhe ku ishte pylli ,te lutem na e hiq fatkeqesine se ti je i gjithdishem'.Kaloi kohe edhe ky vdiq dhe redhi zevendesuesi i tij.Perseri bie fatkeqesi ne fshat po ky rabin qe smbante mend madje as qe ishte rabin tha::::O ti e dime ne qe i di te gjitha ti po na e hiq pak fatkeqesine:::
view entry ( 842 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 613 )
Martesa 
Monday, April 1, 2013, 18:06 - Anekdota
Posted by Administrator
E pyeten njehere Nastradinin se ku e kishte njohur gruan e tij.Ai u pergjiggj se per kete nuk mund te bente fajtor njeri.
view entry ( 518 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 603 )
duke ndjekur rregullat qorrazi 
Monday, April 1, 2013, 8:51 - Anekdota
Posted by Administrator
Nastradini filloi pune ne muze si portier dhe pyeti cilath ishin rrregullat.I dhane nje liber te madh rregullash.Diten e pare te punes vjen nje njeri per te vizituar muzeun dhe Nastradini i thote lere cadren te dera dhe pastaj hyr brenda .Vizitori i habitur i thote se nuk kishte cader.Nastradini i thote se ne kete rast duhet te iki ne shtepi dhe te mari cadren se keshtu e kane rregullat
view entry ( 831 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 591 )
Filozofi 
Saturday, March 30, 2013, 11:46 - Anekdota
Posted by Administrator
Filozofi|CONTENT|Njehere e nje kohe na ishte nje filozof te cilin e plagosen me shigjete ,nderkohe i vjen doktorri dhe i thote duhet te heqim shigjeten .Filozofi ia pret dhe i thote .Gjerat e rendesishme ne fillim .Kush me qelloi dhe cfare arsye kishte ta bente kte.Doktorri shiko se duhet te heqim shigjeten ,Filozofi perseri i thote gjerat e rendesishme ne fillim te lutem,Kush eshte mbrapa kesaj dhe cfare arsye ka ,doktorri ja pret tani degjo ktu o budallla gjeja me rendesishme tani eshte te heqim shigjeten se ndryshe do vdesesh...hahahahah|
view entry ( 619 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 564 )
Nastradini 
Saturday, March 30, 2013, 11:46 - Anekdota
Posted by Administrator
Nastradini nuk ishte shume besimtar.Nje dite ra ne lume dhe ishte duke u mbytur.Ju lut zotit qe ta shpetone por ne kete moment i kapi dora nje dege peme dhe tha lere lere fare ,ne kete moment dega u thye dhe Nastradini tha::::S'ben dot njeriu nje shaka te thjeshte:::

view entry ( 746 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 582 )
Mjeshtri 
Friday, March 29, 2013, 11:48 - Anekdota
Posted by Administrator
Nxenesi i thote nje mjeshtri .Me kane thene qe ti di nje sekret qe eshte shume i rendesishem .Po thote mjeshtri .Eshte nje sekret i papar qe une ruaj,por do ta them me vone se eshte shume i rendesishem s'mund te thuhet keshtu menjehere.Mire i thote nxenesi ,po sa duhet te pres .Varet ja kthen mjeshtri,mbase nje vit ,pese ,tridhjete vjet.Prit 1 vit hic,prit 2 hic.Shkon nxensei te mjeshtri dhe i thote Kaluan 2 vjet s'me ke thene gje akoma .Nuk jane pjekur kushtet i thote mjeshtri .Kalojne Tridhjete vjet dhe akoma mjeshtri si kishte treguar gje .Nxenesi perseri shkon te mjeshtri dhe e pyet.Mjeshtri i thote se nuk ka per t'ia treguar.Une prita 30 vjet ma trego tani se me shkoi jeta dem .Mire po ta tregoj i thote mjeshtri :::Mjeshtri im me ka lene nje sekret a mund ta mbash kete sekret .Ky ishte sekreti:::::::::
view entry ( 18871 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 2.9 / 466 )

<<First <Back | 1 | 2 | 3 |