Nasrudini dhe Psikiatri 
Monday, August 26, 2013, 6:32 - Anekdota
Posted by Administrator
Nasrudini shkon te psikiatri dhe i thote:gruaja ime eshte cmendur kujton se eshte frigorifer.Psikiatri u habit se skishte degjuar ndonjehere kete lloj shqetesimi.Po duhet te hetojme me thelle po tjeter cfare ben gruaja :KAQ tha Nasrudini kujton se eshte frigorifer dhe kaq.Psikiatri i thote s'ka gje le te kujtoje cfare te doje per sa kohe kjo eshte e vetmja gje qe ben .Si! :Tha Nasrudini.Pse cfare ka u pergjigj Psikiatri.Keshtu thua ti po une qe duhet te jetoj me te .Ajo fle me gojen hapur.Edhe tha psikiatri.Nasrudini tha :edhe me bie mua drita frigoriferit gjithe naten-)
view entry ( 915 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 438 )
Matematicieni 
Monday, August 19, 2013, 9:27 - Anekdota
Posted by Administrator
Nje matemacien po rrinte afer nje femije prane nje lumi.Femija e pyet a eshte i thelle ketu lumi ,a mund te lahem ketu se kam frike se nuk me arrijne kembet.Matematicieni beri llogarine dhe i tregon femijes se eshte sipas duke pasur parasysh gjatesine e tij dhe matjet e tij femijes i arrijne kembet dhe se mund te lahet pa frike.Nje grua qe ishte aty afer i tha se a eshte i sigurt per kete se asaj nuk i dukej keshtu.Matematicieni u pergjigj se kush ishte ajo te vente ne dyshim nje matematicien te madh si ai duke thene se ishte ky apo ai.Femija u hodh ne lume dhe pas nje casti u zhduk ne uje.Uji ishte i thelle me sa duket .Matematicieni nuk shkoi te shpetonte femijen po tha 'duhet te kete dicka te gabuar me llogarine time dhe u largua pergjate lumit .Gruaja duke bertitur u hodh ne lume dhe shpetoi femijen
view entry ( 790 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 444 )
komentoni 
Sunday, June 16, 2013, 10:19 - Anekdota
Posted by Administrator
Ju lutem per ju qe e lexoni mos hezitoni te komentoni ,plotesoni formularin dhe postoni nje barsalete apo cfare te keni qejf,po te jene pa sharje dhe pa ofendime ,une do t'ju aprovoj shume shpejt

Me rrespekt
Administratori++++
view entry ( 576 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 411 )
GUXIMI 
Monday, April 15, 2013, 18:38 - Anekdota
Posted by Administrator
Mulla NasrudinI Po i fliste vajzes se tij te vogel per guximin.
"S'ke frike ti as nga lopet as nga kuajt?"e pyeti ajo.
"Patjeter qe jo." tha Mullai
"Dhe ske frike an nga bletet e as nga vetetimat?" e pyeti femija.
"Patjeter qe jo." tha Mullai perseri.
"Ue babi," tha ajo "DMTH TI S'PASKE FRIKE NGA ASGJE NE BOTE PERVEC MAMIT"-)-)
view entry ( 614 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 2.9 / 453 )
MITINGU 
Monday, April 15, 2013, 16:28 - Anekdota
Posted by Administrator
Mulla NasrudinI kishte mbaruar fjalimin e tij politik dhe i ishte pergjigjur pyetjeve .
"Nje pyetje zoteri ,nqs mundem :A pini pije alkolike ?"
"PERPARA SE TI PERGJGIGJEM KESAJ," THA NasrudinI, "DO TE DOJA TE DIJA A ESHTE PYETJE APO FTESE."++
view entry ( 855 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 2.9 / 435 )
DIMRI 
Monday, April 15, 2013, 16:21 - Anekdota
Posted by Administrator
Mulla Nasrudini kishte nje shtepi ne kufirin amerikano-kanadez.Asnjeri nuk e dinte se shtepia e tij ishte ne Kanada apo Ne Amerike.U vendos te ngrihej nje komision per te zgjidhur ceshtjen .Mbasi u vendos se shtepia ishte ne Amerike Mulla nasradini u gezua shume dhe bertititi"URRA TANI NUK KAM PSE VUAJ ME NGA DIMRAT E TMERRSHEM KANADEZ.":)
view entry ( 819 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3.1 / 448 )
GRUAJA 
Saturday, April 13, 2013, 12:13 - Anekdota
Posted by Administrator
"Gruaja ime flet me vete," i tha nje mik Mulla Nasrudinit.
"EDHE E IMJA," THA Mullai, "POR NUK E KUPTON VETEN ,AJO MENDON SE PO E DEGJOJ."++
view entry ( 511 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 463 )
Rrajoni 
Saturday, April 13, 2013, 12:05 - Anekdota
Posted by Administrator
Mulla Nasrudini kishte pire shume kur shkoi te sporteli i policise .
"Zoti polic eshte me mire te me fusesh ne burg,"tha ai. "Sapo godita gruan ne koke me nje shishe birre."
"A e vrave:" e pyeti polici.
"Nuk besoj,," tha Nasrudini. "PRANDAJ DUA TE ME FUSESH NE BURG."-)
view entry ( 549 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 423 )
KARTOLINA 
Monday, April 8, 2013, 14:48 - Anekdota
Posted by Administrator
Mulla Nasrudini po shikonte disa kartolina
Shitesi i tha , "kjo eshte e lezecme -- "TE VETMES VAJZE QE KAM DASHUR."
"MREKULLI ," tha Nasrudini. "ME JEP GJASHTE COPE."-)
view entry ( 612 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 457 )
PUNA 
Monday, April 8, 2013, 14:42 - Anekdota
Posted by Administrator
"Cfare qendron pas idese ," e pyet shefi mulla Nasrudinin Mulla : me the qe kishe pasur pese vjet eksperience dhe tani mar vesh qe s'ke punuar kurre "

"DMth," tha Nasrudini, "A nuk nxore ti njoftim se kerkoje njeri me imagjinate?"//
view entry ( 900 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 2.9 / 434 )

<Back | 1 | 2 | 3 | Next> Last>>