Aeroplani 
Wednesday, October 30, 2013, 10:55 - Anekdota
Posted by Administrator
Ne nje aeroplan ushtarak ishin duke udhetuar 5 veta qe po kalonin atlantikun e veriut ,Presidenti Jimmie Carter,ish Presidenti Ford,Henry Kisinger ,nje prift katolik dhe nje hipi.Aeroplani i kishte te gjitha komoditetet ,ushqime ,pije e te tjera.Ne nje moment piloti u thote se aeroplani u prish dhe se kishte vetem kater parashuta.Presidenti Carter tha duhet te kujdesem per njerezit e amerikes ,keshtu qe mori parashuten dhe u hodh.Presidenti Ford une si kam bere kurre dem njeriu, keshtu dhe Presidenti Ford u hodh.Henri Kisinger tha une jam njeriu me i zgjuar ne bote,une i duhem botes dhe u hodh dhe ai.Prifti tha: une kam permbushur jeten time keshtu hidhu ti biri im .Hipi i tha :Imzot ketu ka dy parashuta ,njeriu me i zgjuar ne bote u hodh pa parashute.++
view entry ( 874 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 2.9 / 541 )
Jeta si tragji-komedi 
Wednesday, October 30, 2013, 10:42 - Anekdota
Posted by Administrator
Njehere nje njeri hipi ne aeroplan.Fatkeqesisht ai ra nga aeoroplani .Fatmiresisht ai kishte parashut .Fatkeqesisht parashuta nuk ishte mbyllur mire dhe nuk u hap.Fatmiresisht ai po binte ne nje mullar .Fatkeqesisht ne mullar kushte nje cfurk.Fatmiresisht ai e evitoi cfurkun .Fatkeqesisht nuk ra ne mullar##
view entry ( 711 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3.1 / 440 )
Dy ekstremet 
Thursday, October 17, 2013, 15:44 - Anekdota
Posted by Administrator
Erdhi njehere Nasrudini dhe me tha se kishte nje frike te madhe.Une i thashe te keshillohej me nje psikolog .E takoj perseri dhe e pyes a te shkon c'do gje mire.Si shkoi puna te psikologu.A.. Kur erdha te ty dridhesha sa here binte telefoni dhe nuk pergjigjesha dot.Tani ska problem fare e ngre telefonin edhe i pergjigjem dhe pa rene zilja fare.(;
view entry ( 946 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 2.9 / 476 )
Faleminderit 
Friday, September 20, 2013, 9:28 - Anekdota
Posted by Administrator
Ju Falenderoj Per shikimet e Blogut .Se shpejti behen 10000 shikime:):)
view entry ( 611 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 423 )
Shitesi i Hebre i spangos 
Monday, September 9, 2013, 14:21 - Anekdota
Posted by Administrator
Nje shites spangoje nga New York-u e dergon bosi i tij ne jugun e thelle te SHBA.Shkoi gjithandej po u diskriminua.Me ne fund shkoi ne qytet ku ne nje dyqan ku shkrua dyqan anti-semit.Shitesi e pyet pronarin e dyqanit nese deshironte spango.Ai u pergjigj se do te Blente aq spango te gjate sa gjatesia nga hunda e tij hebreu deri te maja e penisit te tij hebre.Mire i thote shitesi hebre.Te nesermen i vijne disa kuti dhe nje fature 20000 dollareshi dhe nje pusulle ku shkruhej.Ishte nje kenaqesi qe beme biznes bashke shpresoj te bejme biznese te tjera ne te ardhmen .Poshte ne pusulle shkruej Hymie i lindur ne New York bere synet ne Varshave
view entry ( 582 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 426 )
Nasrudini dhe Psikiatri 
Monday, August 26, 2013, 6:32 - Anekdota
Posted by Administrator
Nasrudini shkon te psikiatri dhe i thote:gruaja ime eshte cmendur kujton se eshte frigorifer.Psikiatri u habit se skishte degjuar ndonjehere kete lloj shqetesimi.Po duhet te hetojme me thelle po tjeter cfare ben gruaja :KAQ tha Nasrudini kujton se eshte frigorifer dhe kaq.Psikiatri i thote s'ka gje le te kujtoje cfare te doje per sa kohe kjo eshte e vetmja gje qe ben .Si! :Tha Nasrudini.Pse cfare ka u pergjigj Psikiatri.Keshtu thua ti po une qe duhet te jetoj me te .Ajo fle me gojen hapur.Edhe tha psikiatri.Nasrudini tha :edhe me bie mua drita frigoriferit gjithe naten-)
view entry ( 915 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 438 )
Matematicieni 
Monday, August 19, 2013, 9:27 - Anekdota
Posted by Administrator
Nje matemacien po rrinte afer nje femije prane nje lumi.Femija e pyet a eshte i thelle ketu lumi ,a mund te lahem ketu se kam frike se nuk me arrijne kembet.Matematicieni beri llogarine dhe i tregon femijes se eshte sipas duke pasur parasysh gjatesine e tij dhe matjet e tij femijes i arrijne kembet dhe se mund te lahet pa frike.Nje grua qe ishte aty afer i tha se a eshte i sigurt per kete se asaj nuk i dukej keshtu.Matematicieni u pergjigj se kush ishte ajo te vente ne dyshim nje matematicien te madh si ai duke thene se ishte ky apo ai.Femija u hodh ne lume dhe pas nje casti u zhduk ne uje.Uji ishte i thelle me sa duket .Matematicieni nuk shkoi te shpetonte femijen po tha 'duhet te kete dicka te gabuar me llogarine time dhe u largua pergjate lumit .Gruaja duke bertitur u hodh ne lume dhe shpetoi femijen
view entry ( 790 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 444 )
komentoni 
Sunday, June 16, 2013, 10:19 - Anekdota
Posted by Administrator
Ju lutem per ju qe e lexoni mos hezitoni te komentoni ,plotesoni formularin dhe postoni nje barsalete apo cfare te keni qejf,po te jene pa sharje dhe pa ofendime ,une do t'ju aprovoj shume shpejt

Me rrespekt
Administratori++++
view entry ( 576 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 411 )
GUXIMI 
Monday, April 15, 2013, 18:38 - Anekdota
Posted by Administrator
Mulla NasrudinI Po i fliste vajzes se tij te vogel per guximin.
"S'ke frike ti as nga lopet as nga kuajt?"e pyeti ajo.
"Patjeter qe jo." tha Mullai
"Dhe ske frike an nga bletet e as nga vetetimat?" e pyeti femija.
"Patjeter qe jo." tha Mullai perseri.
"Ue babi," tha ajo "DMTH TI S'PASKE FRIKE NGA ASGJE NE BOTE PERVEC MAMIT"-)-)
view entry ( 614 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 2.9 / 453 )
MITINGU 
Monday, April 15, 2013, 16:28 - Anekdota
Posted by Administrator
Mulla NasrudinI kishte mbaruar fjalimin e tij politik dhe i ishte pergjigjur pyetjeve .
"Nje pyetje zoteri ,nqs mundem :A pini pije alkolike ?"
"PERPARA SE TI PERGJGIGJEM KESAJ," THA NasrudinI, "DO TE DOJA TE DIJA A ESHTE PYETJE APO FTESE."++
view entry ( 855 views )   |  permalink   |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 2.9 / 435 )

<Back | 1 | 2 | 3 | Next> Last>>